Powrót na górę
  • Wyselekcjonowane meble designerskie

Konsola – jeden mebel o wielu obliczach

seus 6 lipca 2022 0 komentarzy

Przy zakupie większości rodzajów mebli, od razu wiesz, w jaki sposób będziesz z nich korzystać – spełniają bowiem konkretną funkcję. W przypadku konsoli masz z kolei pełną dowolność, gdyż może odgrywać wiele ról. Konsola to mebel uniwersalny, zobacz, jak wpasować ją w wystrój wnętrza.

Konsola – jeden mebel o wielu obliczach:

  • Uniwersalność konsoli polega na tym, że można ją wykorzystać na wiele sposobów.
  • Konsola jest meblem, który znajdzie zastosowanie niemal w każdym pomieszczeniu domu czy mieszkania.
  • Aby nadać konsoli konkretny charakter i dopasować ją do stylu aranżacyjnego, należy uzupełnić ją o odpowiednie dodatki.

Dlaczego warto zdecydować się na konsolę?

nowoczesna konsola, która pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzKonsola nie jest meblem, bez którego nie uda Ci się urządzić wnętrza. Jego obecność sprawi jednak, że aranżacja stanie się bardziej funkcjonalna, a przy tym zyska bardziej luksusowy wyraz. Konsola służy głównie celom dekoracyjnym, zatem wpływa głównie na to, jak odbierane jest pomieszczenie.

W zależności od tego, jak dużą konsolę wybierzesz, możesz potraktować ją również jako dodatkową przestrzeń do przechowywania. Co możesz na niej trzymać? W zasadzie wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy – rośliny doniczkowe, książki, kosmetyki, zdjęcia i wiele więcej. Jeśli mebel składa się jedynie z blatu, wszystkie te rzeczy będą wyeksponowane na wierzchu. Możesz jednak postawić na konsolę z dodatkowymi szufladami, które pozwolą schować niektóre elementy, aby nie były widoczne podczas codziennego użytkowania pomieszczenia.

Do czego konkretnie możesz wykorzystać taki mebel? Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i rzeczywistych potrzeb. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, do czego może się przydać konsola podczas urządzania nowoczesnego, funkcjonalnego wnętrza. Ale z pewnością znajdziesz mnóstwo innych, własnych zastosowań dla tego mebla. To właśnie jest jego największą zaletą: uniwersalność i plastyczność, bo można stworzyć na jego bazie wiele kreatywnych projektów.

 

W jakim pomieszczeniu sprawdzi się konsola?

Uniwersalność konsoli jako mebla sprawia, że możesz ją zastosować niemal w każdym pomieszczeniu. Oto kilka pomysłów na to, jak wykorzystać konsolę we wnętrzach o konkretnych przeznaczeniu.

  • Konsola w przedpokoju – najczęściej stosuje się ją jako przestrzeń, na którą można odłożyć klucze, torebkę czy pocztę po wejściu do domu. Ale możesz też postawić na niej ozdobne akcesoria, które podkreślą charakter mieszkania i stworzą wrażenie przytulności.
  • Konsola w salonie – jeśli już umieszczasz konsolę w tym pomieszczeniu, najpewniej chcesz stworzyć dekorację wnętrza, której podstawą będzie taki minimalistyczny mebel. Z konsoli można też zrobić podręczny barek, stawiając na niej tacę z najczęściej używanymi alkoholami, a także komplet szklanek lub kieliszków.
  • Konsola w sypialni – w tym pomieszczeniu mebel ten może chociażby odgrywać rolę toaletki. Wystarczy tylko połączyć go z lustrem oraz zadbać o właściwe zorganizowanie miejsca na przechowywanie kosmetyków. Równie dobrze możesz jednak zaaranżować konsolę w sypialni w taki sposób, aby służyła jedynie do eksponowanie dekoracji, takich jak rośliny, ceramika czy ramki z rodzinnymi fotografiami.
  • Konsola w łazience – jeśli urządzasz przestronny salon kąpielowy, warto zadbać o to, aby wyeksponować w nim najczęściej używane kosmetyki lub świeże ręczniki. Konsola sprawdzi się w tej roli doskonale, a przy tym podkreśli luksusowy charakter takiego wnętrza. Jeśli jesteś w stanie wywiercić w blacie odpowiednie otwory, możesz też wykorzystać konsolę jako stojak na umywalkę nablatową. Takie rozwiązanie będzie dobrze wyglądać w przestrzeniach industrialnych ze względu na to, że w takim przypadku wszystkie elementy montażowe znajdują się na widoku.

Czy konsola sprawdzi się w każdym wnętrzu? Dużo zależy od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone. Mebel ten najczęściej cechuje się minimalistyczną formą o uniwersalnym wyrazie, która wpisze się w większość aranżacji. Możesz z powodzeniem zastosować ten mebel w pomieszczeniach urządzonych m.in. w takich stylach, jak loftowy, nowojorski, skandynawski, glamour czy klasyczny.

Designerska konsola – jak ją zaaranżować?

Choć oczywiście możesz postawić na mebel, którego wygląd od razu wskazuje na konkretny styl aranżacyjny, to jednak najciekawszą opcję stanowią bezsprzecznie konsole minimalistyczne. Jeśli postawisz na taki mebel, będzie świetnie korespondować z każdą przestrzenią, bez względu na jej przeznaczenie i charakter.

Jak to możliwe, że jeden mebel tak świetnie pasuje do aż tylu aranżacji utrzymanych w różnych stylach? To wszystko zasługa tego, jaką rolę odgrywa ten mebel. Stanowi on niejako czyste płótno, które można ukształtować w dowolny sposób przy użyciu odpowiednich dodatków. Wniosek? Jeden mebel może towarzyszyć Ci przez wiele lat nawet wtedy, gdy po drodze kilkukrotnie zmienisz koncepcję wystroju pomieszczenia i postawisz na zupełnie inny styl niż wcześniej. O ile wyeksponujesz na konsoli dodatki pasujące do nowej aranżacji, mebel będzie idealnie pasować do nowej przestrzeni.